Spojujeme ty, kteří chtějí a mohou pomoci, s těmi, kteří pomoc potřebují…

aktuality

Zahájení činnosti našeho sdružení jsme uskutečnili u příležitosti rekondičního pobytu onkologicky nemocných dětí a jejich rodičů v hotelu Buchlov dne 17.10.2013, který pořádalo OS Život pro děti. Seznámili jsme všechny malé i velké přítomné hosty s herečkou Valérií Zawadskou, která se účastní naší Národní soutěže hrajeme si a stala se v ní patronkou právě OS Život pro děti. Akci navštívil náměstek hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomír Nečas.

Během celého dne jsme malovali s rodiči i dětmi tři obrazy se stejným tématem, a to "Křídla duhového anděla". Jednu skicu malovaly společně děti po léčbě, druhou jejich sourozenci a třetí rodiče. Obrazy se lišily nejen provedením, ale především odlišnou barevností. Svou obrazotvornost a tvůrčí fantazii si děti dále vyzkoušely s pomůckou Domaluj si říkanku.

Večer jsme zakončili kulturním programem, připraveným právě pro tuto vyjímečnou chvíli. Zahájili jsme nejen činnost našeho nově vzniklého sdružení, ale hlavně jsme veřejně představili první dvojicí v Národní soutěži hrajeme si, a to OS Život pro děti s patronkou Valérií Zawadskou.
Na přípravě kulturního programu mají velkou zásluhu posluchači Lidové konzervatoře v Ostravě pod vedením Mgr. Andrey Jurčíkové a hudební skladatel Edvard Schiffauer. Do programu byla také zahrnuta praktická ukázka z pomůcky Dozpívej si říkanku, která podporuje rozvoj hudební fantazie dětí a kterou pan Schiffauer zhudebnil.

V závěru programu Valérie Zawadská pokřtila spolu s autory a se všemi dětmi pomůcku Domaluj si říkanku. Rychlé špunty měly ve svých pohárcích pouze děti. Znělka projektu Všechny barvy světa pak slavnostní program ukončila. Písničku si můžete poslechnout zde: